Ryggtavlan, del 1
Eftersom jag vet att ni sitter som på nålar (eller nåja) och väntar på en uppdatering om hur det går med den där ryggtavlan så kan jag meddela att det går framåt. I lördags fick jag äntligen se det färdiga motivet, och senare samma kväll påbörjade vi linjerna. Vi höll på ända till 4 på morgonen, och körde dessutom en andra sittning på söndagen, men det är fortfarande en del kvar på första etappen.
Ungefär så här såg det i alla fall ut i lördags:


Fortsättning följer…




Jag heter Sanna och gillar motorcyklar, kattungar, öl, vegmat, tatueringar, äventyr, palmer och punkrock. Bosatt i San Diego, Kalifornien sen 2008.
YEAAAH! Ser ju helt fantastiskt ut!! Jag har en jättebra ryggtavleidé som än så länge bara är på idéstadiet, vill hitta någon som verkligen verkligen kan göra den rättvisa. Och så ska jag bli lite rikare först. Hehe.
Åh vad spännande! Ja jag har gått runt med den här idén ganska länge men inte kunnat bestämma mig för en tatuerare. Det är min granne som gör den här och han är så himla duktig så jag känner mig väldigt nöjd med det beslutet.
Spännande!! Kommer ju bli svincoolt. Uppdatera oss hela vägen!
Will do! :)
Woooo! Ser GRYMT ut!
Tack!
WOW! Asballt motiv, skitsnyggt utfört. MYCKET imponerande!
Ja, min granne är duktig han!
Wow, kanonsnyggt! För att inte tala om hur awesome det kommer bli när det är klart =)
Kommer ta en evighet innan den är klar, men jag försöker att inte tänka på det :)
WOW! Jäklars va coolt. Å inte dåligt med så många timmars sittning.
Spännande att se fortsättningen.
Haha ja, det var INTE skönt kan jag tala om!
Baaaallt.
Danke!
wo-ho-ow! håller med johanna; uppdatera oss hela vägen plz!
Absolut!
Woow.
:)